0 312 504 74 05 - 0 507 759 68 64

Sosyal Medyada Biz}

Danışmanlık ve Eğitim Hizmelerimizde %10 İndirim Fırsatı!
Ankara'da bulunan firmalara eğitim ve danışmanlık hizmetlerinde %10 indirim fırsatı.
TÜMÜNÜ GÖR

ISO 22000 HACCP Gıda Belgesi

iso-22000-haccp-belgesi-ankara

 

 

 

 

 

 

 

ISO 22000 GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?

Uluslararası Standartlar,ISO Standartları,dünya ülkeleri arasında sektörler  arasında uyumu sağlar ve Uluslararası geçerliliği sağlar,Ürün ve Müşteri memnuniyetini arttırarak güven verir.ISO 22000:2005 ; Ürünün üretiminden işlenmesi ,müşteriye ulaştırılması,ulaşırken karşılaşabileceği kritik durumlar olmak üzere her aşamayı takip etmemizi ister.

HACCP Sistemi 50-60 senedir uygulanmakta ve müşteri güvenini arttırmaktadır.HACCP Sistemi risklerin önceden farkına vararak bir sistem kurmanızı ve yürütmenizi sağlar.

ISO 22000 HACCP Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ,Gıda sektöründeki oluşabilecek,Gıda tüketimi tehlikeye atacak biyolojik ,fiziksel ve kimyasal etkenleri önleyerek güvenli gıda üretmelerini kolaylaştırıcı uygulamalar bütünüdür.

Gıda üretimi yapan üreticiler,ürünlerin karşılaşabileceği tehlikelerin analizini yaparak ,bu tehlikelerin analizini yaparlar,gerekli önlemleri önceden alırlar.Ürünün bozulmasına ,zarar görmesine sebep olacak unsurlar daha önceden saptanıp ,bu durumlar ile ilgili kritik noktalar oluşturulur,Bu doğrultuda ürün takip prosedürleri oluşturulur ve Ürünler sürekli takip altında tutulur.

Örneğin et üretimi yapıyorsunuz,etin bozulmasına yönelik kritik sıcaklık noktaları belirlenir,önlemler alınır,altyapı ve soğutma sistemleri oluşturulur,etler günlük ve belirli periyotlarda takip edilerek önlemler alınmalıdır.Bu durumlarla ilgili dokümanlar oluşturarak sürekliliği sağlanmalıdır.

Gıda ile ilgili Faaliyet gösteren tesisler,ISO 22000 HACCP planlarını hazırlamalı,gözlemlerini sıkı tutmalı,tehlikeleri,kritik noktaları ve her önemli bilgiyi düzenli kayıt etmeli ve saklamalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ISO 22000 HACCP Standardı ilk başta Gıda Sektörü ile alakalıydı ,ilerleyen yıllarda,gelişerek,paketleme,tedarik,hayvan yemi,gübre gibi gıdaya nüfus edebilecek her sektörü içerisine aldı.

ISO 22000 HACCP Belgesi sadece gıda sektöründe değil ,

 • Hayvan yemi üretimi,
 • Hammadde tedariki,
 • gıda ile temas eden ambalaj üretimi,
 • gıda depoları ve nakliyatı,
 • gübre gibi hayvansal üretimler ,
 • gıda üretimi makinaları üretimi
 • kimyasal temizlik malzemeleri faaliyetleri

Gerçekleştiren firmalar da alabilir ve yönetim sistemini kurabilirler.

HACCP Sistemi  güçlendirir,Görev ve sorumlulukları açık belirler,Politika ve hedefleri etkin olarak takip eder,Gıda Güvenliği olarak sürekli işleyen ve ilerleyen bir sistemi devam ettirmemizi sağlar.

Firmanızda ISO 22000 HACCP Standardını kurarak:

 •  Ürün Güvenliğini sağlar.
 • Yasal zorunluluklara etkin karşılık vermenizi sağlar.
 • Müşteri güvenini arttırır ve beklentilerini karşılamanızı sağlar.
 • Müşteri ve tedarikçilerle iletişimleriniz de daha çözüm odaklı ve daha etkin olarak iş yapabilmenizi sağlar.
 • Sorunların daha çabuk ve çözümleriin daha hızlı oluşmasını sağlamak.
 • Firmanızın ne istediğin ve ne amaçladığını net olarak çizmek,takip etmek ,yürütmek.

Profesyonel Danışmanlarımız  ve yılların vermiş olduğu deneyimle ISO 22000 HACCP Sisteminizin kurulumunu ve Belgelendirme sürecinizde Belgelendirme kuruluşları ile irtibat kurmanızda size yol göstererek Gıda Güvenliği konusunda daha etkin ve prestijli bir firma olmanız sürecinde size destek olacaktır.

 

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşın: 

0 312 504 74 05 – 0 507 759 68 64

 

ISO 22000 HACCP SİSTEMİNİN ÖNEMİ