0 312 504 74 05 - 0 507 759 68 64

Sosyal Medyada Biz}

Danışmanlık ve Eğitim Hizmelerimizde %10 İndirim Fırsatı!
Ankara'da bulunan firmalara eğitim ve danışmanlık hizmetlerinde %10 indirim fırsatı.
TÜMÜNÜ GÖR

BRC Belgesi Danışmanlık Hizmetleri

GLOBAL GIDA GÜVENLİĞİ STANDARDI KAPSAMI

Gıda Güvenliği Global Standardı perakendeci markalı ürünleri, marka olan gıda ürünleri ve gıda hizmeti veren kuruluşları, yemek firmaları ve gıda üreticileri tarafından kullanım için gıda veya girdiler olarak tedarik edilen işlenmiş gıdaların imalatı ve birincil ürünlerin hazırlanması ile ilgili gereklilikleri ortaya koymaktadır. Belgelendirme, denetimin yapıldığı sahada imal edilen veya hazırlanmış olan ürünlere uygulanacak olup, üretim saha yönetiminin doğrudan kontrolü altında olan depo tesislerini de kapsamına almaktadır.

Standart, denetimi yapılan sahada üretilmeyen gıda ürünlerine ve kuruluşun doğrudan kontrolü dışındaki toptan satış, ithalat, dağıtım ve depolama ile ilgili faaliyetlere uygulanmayacaktır. BRC, gıda üretimini, ambalajlanmasını, depolanması ve dağıtımında üstlenilen bir dizi faaliyetle ilgili gereklilikleri ortaya koyan bir Global Standartlar yelpazesi geliştirmiştir.

brc_logo

GLOBAL GIDA GÜVENLİĞİ STANDARDININ YARARLARI

Standardın uygulanması gıda işletmelerine bir takım yararlar sağlamaktadır. Standart:

  • Uluslararası kabul görmüş ve GFSI uyumlu ve müşteriler tarafından kabul edilen ve müşterilerin kendi denetimleri yerine geçen bir rapor ve belge sağlamaktadır. Bu da zaman ve maliyetleri düşürmektedir.
  • Üçüncü taraf sertifikasyon kuruluşu tarafından akredite bir denetime izin veren tek bir standart ve protokol sağlamaktadır, kuruluşun gıda güvenliği ve kalite sistemlerinin bağımsız değerlendirilmesine imkan vermektedir.
  • Sertifikalı firmaların BRC Global Standart Rehberinin ilgili kısmında halka açık olarak yer almasının sağlanması ve firmaların başarılarının görülmesinin sağlanması ve logoların pazarlama amaçlı kullanımı
  • Kapsam olarak geniş, kalite, hijyen ve gıda güvenliği konularını kapsamaktadır.
  • Kısmi olarak gıda üreticileri ve müşterilerinin yasal gerekliliklerine yer vermektedir.
  • Firma tedarikçilerinin iyi gıda güvenliği yönetim uygulamalarını takip etmelerini sağlar.
  • Haberli ve habersiz denetimlerde olmak üzere müşteri beklentilerini karşılamak için ve firmaların gıda güvenliği sistemlerinin ve operasyonlarının yetkinliklerini kendilerine en uygun şekilde gösterebilmeleri için bir dizi denetim opsiyonu sunmaktadır.
  • Standarda uygunsuzluk durumunda düzeltici faaliyetlerin tamamlanması ve sertifikasyon öncesi önleyici faaliyet belirlenmesi için kök neden araştırılması gerekliliği sunar böylece müşteriler için denetim raporları takibi gerekliliği azaltılmış olur.

BRC Danışmanlık ve Belgelendirme Hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşın: 

0 312 504 74 05 – 0 507 759 68 64