0 312 504 74 05 - 0 507 759 68 64

Sosyal Medyada Biz}

Danışmanlık ve Eğitim Hizmelerimizde %10 İndirim Fırsatı!
Ankara'da bulunan firmalara eğitim ve danışmanlık hizmetlerinde %10 indirim fırsatı.
TÜMÜNÜ GÖR

CE Belgesi Danışmanlık Hizmetleri

CE İŞARETİ NEDİR?

Bir ürünün Avrupa Birliği standartlarına uygun bir şekilde yani AB teknik mevzuat uyumu çerçevesinde uygun  üretildiğini gösterir ve AB dahilinde serbest dolaşımına müsaade eder belgedir.

CE işareti , ürünün ilgili teknik düzenlemesine uygun olduğunu ve ürünlerin amacına uygun kullanılması halinde insan can ve mal güvenliği, bitki ve hayvan varlığı ile çevreye zarar vermeyeceğini gösteren bir işarettir. İlgili direktif bu temel gereklerden bir kısmının veya tamamının karşılanmasına yönelik olabilir.

CE işareti ürün bilgi levhası,ürünün üzerine görünür, okunaklı, silinemez bir şekilde yerleştirilmelidir.Diğer yazılardan abartı şekilde büyük olmamalıdır.

CE İŞARETİ BULUNMAMASI NELERİ ETKİLER?

Dış ticaretimiz açısından, bu işareti taşıması gerektiği halde taşımayan ürünün AB üyesi ülkelere ihracatı mümkün değildir. İç pazarımız açısından ise, mevzuat uyumu tamamlanmış ve zorunlu uygulamaya girmiş ürün yönetmelikleri kapsamına giren ürünlerden CE İşareti taşıması gerektiği halde taşımayan ürünlerin ülkemiz piyasasına arz edilmesi de mümkün bulunmamaktadır.

 

 

CE Belgelendirme Hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşın:  0 312 504 74 05 – 0 507 759 68 64